Otomobil

BMW ve Mercedes Test Sürüşü Ücretli mi?

BMW ve Merces firmalarının ürettiği otomobiller satışa çıakrıldığında araç almayı düşünen kişilere  aracı test etmesi amacıyla test sürüşü imkanı verilmektedir. Günümüzde araçların fiyatlarının fazlasıyla pahalı olması sebebiyle test sürüşünü gerçekleştirerek araç almakta bir o kadar önemli bir hale gelmiştir.Test sürüşleri alıcılar için çok önem taşısada aynı şekilde otomobil üreticisi olan BMW ve Mercedes firması içinde önemli bir konumda bulunmaktadır. Bunun sebebi araçların alıcılar tarafından kullanılarak herhangi bir eksikliğinin olmasının tespit edilerek firmaların kendilerini geliştirmelerine bağlanmaktadır. Test sürüşü uygulaması seneler öncesinde uygulanmasada son zamanlarda araç almak isteyen kişilerin neredeyse vazgeçilmezi haline gelmiştir. Test sürüşleri genel olarak yeni üretilmiş araçlarda uygulanmaktadır. Piyasa yeni sunulmuş bir aracın kullanıcısın fazla olmaması sebebiyle alıcılar aracı test ederek alma taraftarı oluyorlar. Sizde bilirsiniz ki yıllardır piyasada olan bir araç için test sürüşü ihtiyacı duyulmamaktadır. Test sürüşü gerçekleştirildikten sonra bu aracı satın alma gibi bir zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Test Sürüşü Ücretli Mi? Test Sürüşü Nasıl Yapılır?

Test sürüşü uygulamasının ücretli olmadığını size bildirerek bu konuya giriş yapalım. Test sürüşü yaptıracak olan BMW ve Mercedes firması sizden hiçbir türlü ücret talep etmeyecektir. Fakat firmanın haklarını korumak amacıyla uyguladığı bazı prosedürler bulunmaktadır. Test sürüşü yapacağının firmanın hangi günlerde test sürüşü imkanı verdiğini öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Firmaların test sürüşünü randevu ile yapmasının sebebi ise herhangi bir durumda kuyruk oluşmasını engellemektir. Bunun yanı sıra Mercedes ve BMW araç firmaları belirli dönemlerde araçlarında indirime giderek kişileri test sürüşüne davet etmektedir. Bu sebeple kesinlikle firmaların test sürüşü günlerini takip etmeniz gerekmektedir. Gerekli bilgiyi aldıktan sonra firmaya giderek test sürüşü yapmak istediğinizi söylemeniz gerekiyor. Yazımızın başında prosedürlerden bahsetmiştik. Test sürüşüne başlamadan önce firmanın kendini güvene alması için test sürüşü öncesinde bazı evrakları size imzalatmaları gerekiyor. Bu evrakları imzaladıktan sonra test sürüşü için hazırsınız demektir. Firma içerisinde test sürüşü ile ilgilenen herhangi bir görevli size test sürüşlerinde eşlik edecek ve size araç ile ilgili gerekli tüm bilgileri verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds