Otomobil

Araç Dışı Trafik Kazası Ne Demek?

Karayolu üzerinde hareket halinde olan bir, iki veya daha fazla aracın karıştığı yaralanma ve ölüm gibi sonuçlar doğuran her türlü olay trafik kazasıdır. Her geçen gün artan kazalar, istenmeyen sonuçlar doğurarak insanları etkileyebiliyor. Farklı çeşitleri bulunan trafik kazalarının en çok yaşanılanlarından bir tanesi de “Araç Dışı Trafik Kazaları” olarak bilinmektedir. Oldukça detaylı olan bu konuyu, bugünkü yazımızda açıklayarak bilgiler vereceğiz.

Araç dışı trafik kazaları, araç çarpması nedeniyle oluşabilecek ve her türlü travmalara yol açabilecek kazalardır. Kazalarda sadece çarpma değil, motosiklet kazalarındaki motosiklet sürücüleri de bu kapsamda değerlendirilir. Kaza ciddi derecede kafa ve ekstremite travmalara yol açabilmektedir. Diğer yaşanan trafik kazalarına göre bu kaza çeşidi, mortalitenin daha yüksek olmasına neden olabilir.

Ayrıca yaşanan kazanın şiddetine göre organ sistemlerinin de farklı derecelerde hasarlar alabilmesi söz konusudur. Yaşanılan kazanın boyutu ne olursa olsun oldukça ciddiye almalı ve olağan koşullarda bütün sağlık hizmetlerinden faydalanılmalıdır. Aksi taktirde gelecek zamanlarda büyük olumsuzluklar yaşayabilir, hayatınızın olumsuz etkilenmesine yol açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.