Sağlık

Argan Yağı Kepeğe İyi Gelir Mi ?

Bugün birçok açıdan faydası olan, Altın sıvı olarak da bilinen Argan yağı, kepeğe iyi gelir mi sorusunun cevabını yanıtlayacağız. Argan yağı sadece saç bakımında değil yüz bakımında da kullanılan bir bakım ürünüdür. İçindeki Omega vitaminler sayesinde saça birçok fayda sağlar.

Argan Yağı Kepeğe İyi Gelir Mi ?

Argan yağı kepeğe iyi gelir. Saçın ana etkeni olan Keratin eksikliğinin giderilmesini sağlayan Argan yağı, saçtaki kepek oranını düşürür ve saçlarınızın daha güçlü görünmesini sağlar. Argan yağının anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri, kafa derisi sağlığının korunmasını sağlar. Saç derinizi besleyerek sedef hastalığı ve Seboreik dermatit gibi cilt rahatsızlıklarının önlenmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra mantar önleyici özellikleri sahiptir ve kepeğe neden olan mantarlarla savaşarak saç derinizi temiz tutar.

Saç dökülmesini ve saçtaki kepeğin önlenmesine yardımcı olan Argan yağının daha bir çok faydasına değinmeye devam edeceğiz. Sayfayı takip etmeye devam edin.

kaynak:

  • https://www.headandshoulders.co.in/en-in/healthy-hair-and-scalp/hair-care/tips/benefits-of-argan-oil-for-hair, erişim tarihi: 20 Şubat 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.