Argan Yağı Saç Dökülmesi Yapar Mı?

Argan yağı saç dökülmesi yapar mı? Daha önceki yazılarımızda sağlıkla ilgili birçok konudan söz etmiştik. Bugün size “Altın Sıvı” olarak bilinen Argan yağı, saç dökülmesi yapar mı sorusunun cevabını vereceğiz.

Argan Yağı Saç Dökülmesi Yapar Mı?

Argan yağı saç ve yüz bakımında kullanılan ve çok fazla faydası bulunan bir bakım üründür. Gerek saç bakımın da gerekse yüz bakımında kullanılan Argan yağı, Saç dökülmesi yapar mı sorusuna gelecek olursak, Argan yağı saç dökülmesi yapmaz, tam tersine saçlarınızın dökülmesini engellemeye çalışan bir bakım ürünüdür. Argan yağı, içinde bulunan Omega-3, Omega-6, Omega-9 ve E vitamini sayesinde saçlarınızın dökülmesini doğal yoldan engellemenize yardımcı olur. Öte yandan Argan yağı saçları ve saç derisini nemlendirir ve saçınızı gündelik hayattaki hasarlardan koruyabilir. Argan yağı, kırılmayı ve bölünmüş saç uçlarını azaltarak ve saç derinizi sağlıklı tutarak daha kalın, daha dolgun saçlara sahip olmanızı sağlayabilir.

Saç dökülmesini engelleyen Argan yağının daha birçok faydasına diğer yazılarımız da değinmeye devam edeceğiz. Takipte kalın.


kaynak:

  • https://www.healthline.com/health/argan-oil-for-hair-growth#summary, erişim tarihi: 20 Şubat 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.