Sağlık

Aripa Uykusuzluk Yapar mı? Kilo Aldırır mı?

Aripa ilacı antidepresan sınıfında bulunan ve depresyon veya tutarsız düşünce ve davranışların önlenmesi için en çok kullanılan ilaçlardan biridir. Tüm yazılarımızda uyardığımız gibi bu konuda bilmeniz gereken şey, ilacın kullanımında doktor takibinin şart ve çok önemli bir husus olduğudur. Her ilaç gibi bu ilaçta da yan etkiler bulunmaktadır. En çok merak edilen ise Aripa ilacının uykusuzluk ve kilo yapması konusudur.

Aripa Uykusuzluk Yapar mı?

Bu yan etki Aripa ilacında maalesef bulunmaktadır. Ancak acil bir şekilde hastaneye yetişmeniz gereken bir yan etki değil, doktorunuza durum hakkında bilgi vermeniz gereken bir durumdur. (prospektüse göre)

Aripa Kilo Aldırır mı? Kilo Verdirir mi?

Anti-depresan sınıfında bulunan ilaçlardan en çok şikayetçi olunan konu kilo alıp verme konusunda dengesiz bir etkisi bulunduğudur. Prospektüsü incelediğimizde bu ilaçta da kilo artışı ya da azalması gibi yan etkilerin gözlemlenebileceği belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi