Sağlık

Arko Pişiğe İyi Gelir mi?

Arko krem ülkemizde uzun yıllardır en çok kullanılan nemlendirici kremlerden biridir. Özelliklerinin başında ciltteki soğuk ve yıpranma nedenli çatlakların iyileşmesidir. Vücudumuzda özellikle el yüz gibi bölgelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak Arko krem pişiğe iyi gelmez. Pişik zaten bölgesel olarak daha çok kol altı, kasık bölgesi gibi yerlerde görüldüğünden dolayı bu kremin başta bölgesel olarak buralarda kullanılması da uygun olmayabilir. Pişiğin önlenmesi için yapılabilecek en güzel şey bölgeyi düzenli bir şekilde temiz tutmaktır. Pişik tedavisi için faydalı olmadığını öğrendik. Bunun üzerine zararlı yanlarını da görebilirsiniz. Krem yağlı bir yapıya sahip olduğundan dolayı havasız bölgelerde özellikle fazla sürülmesi durumunda deri daha da kötü bir hal alabilir.

Arko Krem Bebeklerde Pişiğe İyi Gelir mi?

Bu krem bebeklerde de pişiğe iyi gelmez. Pişik bebeğinizin kullandığı bezden yediği yiyeceğe kadar birçok sebepten dolayı olabilir. Bundan dolayı bu hususlara dikkat ediniz ve problemin devamında doğrudan aile hekiminize ya da cildiye uzmanına başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds