Ekonomi

Artı Güncel Borç Ne Demektir?

Günümüzde maaş kartları yerini daha kolay kullanım sunabilen ve daha rahat alışveriş yapabildiğimiz kredi kartlarına bırakıyor. Kredi kartı kullanımının arttığı bu dönemde ise insanlar farklı soru işaretleriyle internet üzerinde arama yapabiliyorlar. Bunlardan bir tanesi olan “Artı Güncel Borç Ne Demektir?” oldukça merak edilen bir konudur. Bugünkü yazımızda bu konuyu açıklayarak detaylar vereceğiz.

Kredi kartı kullanan kişilerin aklında merak ettiği sorulardan biride artı güncel borç ne demek şeklinde karşımıza çıkıyor. Güncel borç, kredi kartı kullanan kişilerin hesabında yer alan borç bilgisi şeklinde kısa bir şekilde ifade edilebilir. Borç bilgisi güncel olarak sunulduğu için güncel borcun içerisinde yer alan son işlemlerde yer alıyor. Toplam borç tutarı olarak da adlandırılan güncel borç, taksitli ya da taksitsiz bütün borçların tutarını kapsıyor. Güncel borcun ödenme tarihi ise, yapılan kesimden yaklaşık 10 gün sonra ödeniyor.

Hesap özeti kısmında dönem içerisinde yaptığınız harcamalar de dâhil ödemek zorunda olduğunuz borç miktarları yer alıyor. Hesap özetinde yer alan güncel borç kısmındaki artı ya eksi işaretinin önemi büyüktür. Güncel borcun yanında artı işaretinin görülmesi demek, güncel borcunuzda fazla paranın olduğu anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds