Ekonomi

Asgari Tutardan Kalan Borç Ne Demektir?

Günümüzde kredi kartlarının kullanımının artması, her ne kadar yaşamımızda kolaylık sağlasa da çok fazla sorunla karşılaşmamızı sağlayabiliyor. Birçok yönden avantaj ve özellik sağlayan kartlar, ay sonunda yapılan ödemelerde sıkıntı yaşatabiliyor. Bu noktada ise banka üzerinde farklı sorular karşımıza çıkarak soru işaretleri oluşturabiliyor. Bunlardan bir tanesi olan “Asgari Tutardan Kalan Borç Ne Demektir?” oldukça merak edilmektedir. Bugünkü yazımızda konuyu açıklayarak bütün detayları anlatacağız. Hadi başlayalım!

Kredi kartları üzerinden yapılan alışverişlerde tutar doğru bir şekilde hesaplanarak ve dikkate alınması gerekiyor. Bankalar aracılığıyla verilen kartlar, ödemelerin son ödeme tarihine kadar yapılmasını istemektedir. Kişilerin en çok merak ettiği konu olan asgari tutardan kalan borç, son ödeme tarihine kadar yapılması gereken en düşük ücrete denmektedir.  Kredi kartına göre değişkenlik gösteren asgari ödeme tutarı, bankalar aracılığıyla belirlenerek, kartın işlevselliği korunuyor.

Kredi kartları, kullanıcılarına ödenmesi gereken tutar konusunda her zaman fırsat sunabilmektedir. Fakat bu noktada aylık borçlarının ödenmemesi gibi bir durum yaşanırsa kartın kapanması sağlanıyor. Aylık ödeme miktarları kredi kartına yüklenerek ödeme yapılmaktadır. Kullanan kişilerin bu durumu önemsememesi durumunda ise, yapılan asgari ödemeler sonucunda genel borçtan kalan tutarlar bankalar tarafından faiz işletilir. Asgari tutardan kalan borç, kısaca asgari düzeyde ödenen  borç miktarından kalan borçlardır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.