Arzu Çerkezoğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Eşi Kim?

Arzu Çerkezoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, eşi kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı önemli şahsiyetlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Arzu Çerkezoğlu’ndan söz edeceğiz.

Arzu Çerkezoğlu Kimdir?

  • DİSK Genel Başkanı
  • Doktor
  • Aktivist

11 Ağustos 1969 tarihinde Artvin’in Şavşat ilçesinde dünyaya gelen Arzu Çerkezoğlu, sendikacı, aktivist ve tıp doktoru olarak bilinmektedir. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Arzu Çerkezoğlu, mezuniyetinin ardından çeşitli sendikalarda görev almıştır. Kamu görevinin sona ermesinden sonra 2001 yılında Dev-Sağlık- İş’e üye olan Arzu Çerkezoğlu, bu sendikada genel başkanlık görevinde bulunmuştur. 2013 senesinde DİSK genel sekreterliğine seçilen Arzu Çerkezoğlu, Haziran 2016 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle göz altına alınmış ancak daha sonra serbest bırakılmıştır. Arzu Çerkezoğlu daha öncesinde, Gezi Parkı protestoları sırasında yine Recep Tayyip Erdoğan tarafından aşırıcı sendikal hareketleri nedeniyle itham edilmiştir. DİSK’in 15. Genel Kurulu’nda genel başkan seçilen Arzu Çerkezoğlu, bu göreve seçilen ilk kadın başkan olmuştur. Arzu Çerkezoğlu ayrıca TTB ikinci başkanı Ali Çerkezoğlu ile evlenmiştir.

1 Mayıs 2022’de düzenlenecek gösteriler için İstanbul Valisi ile görüşmelerin yapıldığını ifade eden Arzu Çerkezoğlu, valinin tutumunun muğlak olduğunu belirtmiş ancak kutlamaların da yapılması gerektiğinden söz etmiştir. Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Arzu Çerkezoğlu, DİSK genel başkanlığı görevine de devam etmektedir. Arzu Çerkezoğlu hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • wikipedia.org, (başlık: Arzu Çerkezoğlu, erişim tarihi: 8 Nisan 2022).
  • hurriyet.com.trt, (başlık: DİSK Başkanı Çerkezoğlu: Taksim için Vali Yerlikaya ile görüşme yaptık, erişim tarihi: 8 Nisan 2022).
  • karar.com, (başlık: Arzu Çerkezoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte biyografisi, erişim tarihi: 8 Nisan 2022).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.