Ezgi Başaran Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Eşi Kim?

Ezgi Başaran kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ezgi Başaran’dan söz edeceğiz.

Ezgi Başaran Kimdir?

  • Gazeteci.

1981’de Eskşehir’de, doktor anne babasının çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazetecilik Bölümü’nde tamamlayan Ezgi Başaran, uzun bir müddet Hürriyet gazetesi bünyesinde çalışmıştır. Sonrasında Radikal gazetesinde görev alan ve bu gazetenin yayın yönetmenliğini yapan Ezgi Başaran, gazetesinin kapanmasının ardından çeşitli medya kuruluşlarında görev almayı sürdürmüştür. Ezgi Başaran daha çok Kürt sorunu, siyasi meseleler, azınlıklar ve LGBT hakları ile ilgilenmektedir. Kendisini feminist ve seküler olarak tanımlamaktadır. Gazeteci Ezgi Başaran evlidir.

Ezgi Başaran aynı zamanda Oxford Üniversitesi’ne bağlı ST Antony’s College’a akademik ziyaretçi olarak kabul edildiğini, burada Kürt meselesi ile ilgili araştırmalar yapacağını, akademi ve gazetecilik arasında köprüler kurmak için incelemelerde bulunacağını belirtmiştir.

Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ezgi Başaran, gazeteciliğe devam etmekle beraber çeşitli televizyon kanallarındaki gündeme ilişkin programlara konuk olarak katılmaktadır. Ezgi Başaran hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruları yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • odatv4.com, (haber: Ezgi Başaran’ın yeni adresi, erişim tarihi: 9 Nisan 2022).
  • dogankitap.com.tr, (Ezgi Başaran hakkında, erişim tarihi: 9 Nisan 2022).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.