Ekonomi

Askerlik Borçlanması Taksit Yapılır mı?

Ülkemizde bedelli askerlik gündemde olduğundan dolayı bedelli askerlik tutarının taksitle ödenmesi sorusu ile karıştırılabilir. Ancak bu makalemizin konusu biraz farklı. Askerlik görevini yerine getirdiğiniz süre emeklilik hakkı elde edebilmeniz adına SGK borçlanması yapılabiliyor ve bu süre çalışma süresi olarak sayılıyor.

İşte bu noktada yapılan askerlik borçlanması taksitli bir şekilde ödenebilmektedir. Bir banka veya kurumdan kredili ürün kullanmak ya da bu taksitlendirmeye hak kazanmak amacıyla ekstra bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Bu normal bir şekilde prim borçları sınıfına girmekte ve taksitlendirmenin yanında faiz affı içeren yapılandırmalara da dahil olabilmektedir. Sizin çalışma hayatınız ve yaşınıza bağlı olarak prim tutarınız çok değişkenlik göstereceğinden dolayı bu konuda detaylı bilgi alabilmek için doğrudan bağlı bulunduğunuz SGK kurumunu ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds