Teknoloji

iCloud Konum Hatası Çözümü

Apple cihaz kullanan kişiler sistemlerin rahat ve aktifliğinden çok memnun olmaktadır. Cihazların hızlı, kullanışlı ve pratik bir yapıda olması kullanım oranını artırsa da bazı sorunlar doğal olarak yaşanabiliyor. Bu sorunlara arasında olan iCloud Konum Hatası, oldukça kolay bir işlemdir. Bu yazımızda Konum Hatasını nasıl çözümleyebileceğinize değineceğiz.

iCloud Konum Hatası, genellikle iCloud uygulamasını ilk defa indirenlerde görülmektedir. iPhone ile eşleştirmek istediğiniz uygulama onaylama kodunun ardından yanlış konumu gösterir, olduğunuz noktayı göstermez. Bu sorunun yaşanmasının ana nedeni ISS ve IP adresine bağlı olarak sistemin gelmesidir. Gösterilen konum fiziksel konumunuz olarak değil, bağlı olduğunuz konum şeklinde karşınıza çıkar.

Çözüm olarak yapmanız gereken ise ilk olarak iCloud kısmındaki bölümde ‘’İzin Ver’’ tuşuna basarak ilerleyiniz. Burada bulunan yerden tekrardan ayarları güncelleyerek doğru konumdan cihazın bulmasına yardımcı olabilirsiniz. Ancak Apple Kimliğinize farklı bir kişinin bağlandığını düşünüyorsanız Apple’dan bir bildirim alırsınız. Yani bu tür bir olayla karşılaşmayarak rahat bir kullanım izleyeceksinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.