Aurorix Reçetesiz Satılır mı? Kafa Yapar mı?

Yazı başlığında kullanılan ‘kafa yapar mı?’ tabiri arama önerisi kalıbı olara alınmış ve ilgili başlığın altında bilinçsiz kullanımın çok zararlı olduğu açıklanacaktır. Bu tabir, zihinsel olarak uyuşukluk, huzursuzluk hali gibi yan etkileri ifade etmek amacıyla halk arasında kullanılan bir tabirdir.

Aurorix ilacı insan beyninde kontrol edilemez hale gelen kaygı ve depresif ruh hali durumlarını kontrol altına almak amacıyla hekim reçetesi ile kullanılır. İlacın etki göstermeye başlaması 1 ay süreyi bulabilir. İlaç normal beyaz reçete ile satılır. 18 yaşından büyük, yetişkinlerin tedavisi için uygun görülmektedir. Antidepresan grubunda olan ilaç, 18-24 yaş arasında daha yaygın olmak üzere intihar düşüncesi doğurabileceğinden. Beklenmeyen herhangi bir etkide derhal doktorla iletişime geçilmelidir.

Aurorix Kafa Yapar mı?

İlacı kullanmaya başladıktan 1 ay sonra etki göstermeye başladığında mayışık ruh hali ve hayattan keyif almama gibi yan etkiler görüyorsanız bu durumu hekiminiz ile paylaşın. Ayrıca ilaç ile beraber başka bir ilaç kullanıyorsanız eczacı ve doktorunuz ile bu bilgileri paylaşmanız çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.