Teknoloji

AutoCad Clipboard Hatası Çözümü

Autocad programını kullanan çoğu kişi yaşadığı sorunlarla projelerini tamamlayamamaktadır. Bu sorunlardan bir tanesi olan ve büyük bir uğraş gerektirmeyen Autocad Clipboard Hatası oldukça kolay bir işlemdir. Aşağıda yer alan basit adımları takip ederek problemi çözebilirsiniz.

  1. İlk olarak resminizin hepsini seçip wblock komutu ile birlikte yeni bir sayfa oluşturunuz. Ardından yeni bir dwg açarak olağan çiziminizi buraya yapıştırın. Büyük bir ihtimalle sorun çözülecektir.
  2. Wblock yöntemi işinize yaramadıysa internet üzerinde bulunan ExplodeProxy201Vers. Lisp dosyasını indirin. Bu dosyayı yükledikten sonra karşımıza gelen yerden öncelikle ”EXPLODEALLPROXY” komutunu yazınız ardından da ”REMOVEALLPROXY” komutunu giriniz. Bu işlem ile birlikte çizim projeniz içerisindeki proxyleri temizlenecektir. Böylelikle sorununu çözebilirsiniz.
  3. Autid komutunu çalıştırıyoruz. Ardından karşımıza gelen seçeneğe ‘’Evet’’ diyoruz. Buradaki işlemleri bitirince dosyanızı otomatik olarak kaydedip problemi çözebilirsiniz.
  4. Projeniz Block şeklinde ise patlatın, ardından tüm çizgileri düz yaparak yeniden kopyalamayı deneyin.

Eğer bu işlemler işinize yaramadıysa ve problemden kurtulamıyorsanız AutoCad destek ekibine ulaşarak yardım isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.