Teknoloji

AutoCad Hatch Hatası Çözümü

Bilgisayar destekli tasarım yazılımı olan Autocad, teknik resimlerin çiziminde çok fazla işimize yaramaktadır. Vektör tabanlı olan bu programı genel olarak mimarlar ve mühendislerin iş tarafında kullandığı sistemdir. Programın ne kadar fazla olumlu ve kolay yönleri olsa da bazı durumlarda kullanıcıların karşılaştığı garip sorunlar olabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi olan Autocad Hatch Hatası zaman zaman işlerimizin gidişatını engellemektedir. Hatanın nedeni bütün kullanıcılarda farklı olsa da tek bir alanda bütünleştirerek problemi çözümleyebiliyoruz.

Autocad Hatch Hatası, tarama yapılan bölgenin dairesel ve blok olarak çok fazla olmasından kaynaklanabiliyor. Bunun yanında her zaman doğru tanımlama yapamayan program, tarama alanı dışında kalan blokların da hata vermesine neden olabiliyor. Çözüm olarak ise blokların ve dairesel bütün elemanları gizlemeniz gerekiyor. Tarama yapacağınız alanı çizgilere bölüp, bütün alanları ayrı ayrı tarayınız. Bu yönteme ek olarak farklı bir çözüm yolundan da bahsedebiliriz. Bu yöntemde ise uyarı veren yerleri fillet ile kapatmayı deneyebilir, hatch uygulamak istediğiniz bölgenin sınırlarını kapatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi