Teknoloji

AutoCad Setup İnitialization Failed Hatası Çözümü

Autocad kurulumu yapan çoğu kişi farklı farklı sorunlarla karşılaşabiliyor. Kurulum aşamasında çok fazla karşımıza çıkan problemlerden bir tanesi olan Autocad Setup İnitialization Failed Hatası da oldukça önemli bir sorundur. Sorunun ana kaynağı kurulum sırasında ki Windows Modül Yükleyicisi hizmetinin devre dışı kalmasından olmaktadır. Bu sorun programa giriş yapmanıza engel olabildiği gibi eski projelerinize de erişmenizi kısıtlar. Aşağıda yer alan kısımdan problemin çözümlerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Öncelikle Windows Modül Yükleyicisini aktif edip kurulum yapacağız. Bunun için Denetim Masasına giriş yaptıktan sonra ‘’Hizmetler’’ kısmını açmanız gerekiyor. Hemen ardından karşımızdaki bölümden ‘’ Windows Modül Yükleyicisi’’ alanındaki TrustedInstaller.exe belgesine sağ tık yaparak Başlangıç türünü seçiyoruz. Buradan ise hizmet durumu bölümünde kalan başlat seçeneğine tıklayarak Autocad’in kurulumunu başlatıyoruz. Bu işlemleri takip ederek kolaylıkla sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Eğer ki yukarıda bahsettiğimiz sorun işinize yaramazsa Windows Defender’ı kapatarak uygulamaya tekrardan giriş yapınız. Böylelikle problemi ana kaynağından rahatlıkla çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi