Biyografi

Ayhan Bora Kaplan Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Eşi?

Ankara’nın yer altı dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak tanımlanan Ayhan Bora Kaplan’ın hayatı, suçları ve ilişkileriyle ilgili pek çok bilgi bulunuyor. Kaplan, 1994 yılında uyuşturucu ticareti suçundan cezaevine girmiş ve sonraki yıllarda Ankara’nın gece hayatında etkin bir rol üstlenmiştir. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sırasında silahlı milislerinin lideri olarak darbeye karşı çıktığı iddia edilmiştir. Ancak bu süreçte işadamı Mahfuz Tatar’ın infaz edilmesi gibi olaylar da onun etrafında dönmüştür.

Ayhan Bora Kaplan, Gümüşhane Torul doğumlu olup gençlik yıllarını Ankara Yenidoğan’da geçirmiştir. Özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve kuzeni Sadık Soylu ile yakın ilişkileri olduğu öne sürülmüştür. Kaplan’ın 2015’te Süleyman Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu aracılığıyla tanıştığı ve ilişkilerinin 2022’ye kadar sürdüğü iddia edilmiştir.

Soylu’nun desteğiyle Ankara’nın gayrimeşru dünyasında etkin bir konuma gelen Kaplan’ın uyuşturucu ticareti, tefecilik, suç örgütü kurma, 15 Temmuz sonrası işadamı Mahfuz Tatar’ın öldürülmesi, yolsuzluk, rüşvet gibi suçlarla anıldığı belirtilmektedir. Ancak 2022’de Kıbrıs’ta kumarhane işine girmesi ve Sedat Peker ile ilişkisi gibi konularda anlaşmazlıklar yaşandığı ve ilişkilerinin bozulduğu iddia edilmektedir. Bu olaylar Ayhan Bora Kaplan’ı sıkça gündeme getirmiş ve devlet içindeki bağlantılarıyla da tartışma yaratmıştır. Kaplan’ın geleceği ve suç dosyasının ne zaman açılacağı merak konusu olmaya devam etmektedir.

kaynakça:

  • sarigolgundem.com, Ayhan Bora Kaplan kimdir, erişim tarihi: 29 Ağustos 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds