Biyografi

Ayşe Keşir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Düzce’de 1967 yılında doğan Bilal Keşir’in anne adı Emine’dir. Keşir, Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ise Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Politikalar Ana Bilim Dalı’nda tamamladı.

Siyasi kariyerine AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlayan Keşir, aynı zamanda Genel Merkez Kadın Kolları Merkezi Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) ve Merkezi Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olarak görev yaptı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda Bakan Siyasi Danışmanı olarak da çalıştı. Keşir, 1986 yılından bu yana çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yoksulluk, aile, kadın, gençler ve Türk Cumhuriyetleri konularında çalışmalarda bulundu.

Düzce Milletvekili olarak 25 ve 26. Dönemlerde görev yapan Keşir, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi, Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak da görev aldı. 24 Haziran 2018 seçimlerinde tekrar AK Parti’nin 27. Dönem Düzce Milletvekili olarak seçilen Keşir, 8 Mart 2021 tarihinde yapılan AK Parti 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı olarak seçildi. Keşir, orta düzeyde İngilizce, Arapça ve Osmanlı Türkçesi bilmektedir. Evli ve 3 çocuk annesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.