Biyografi

Aykut Türel Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Aykut Türel kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı gazetecilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Aykut Türel’den söz edeceğiz.

Aykut Türel Kimdir?

  • Gazeteci.

1991 yılında Erzincan’da dünyaya gelen Aykut Türel, babasının memuriyetinden dolayı çocukluk ve gençlik yıllarını çeşitli illerde tamamlamıştır. İzmir Bayındır Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi mezunu olan Aykut Türel, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde; yüksel lisans eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Yenişafak Gazetesi’nde başladığı kariyerini sırasıyla TV NET, 24 TV, Haber Global, CNN Türk ve yine son olarak Haber Global’de sürdürmüş ve bu süre zarfında Cumhurbaşkanlığı muhabirliği, siyasi muhabirlik ve editörlük gibi birçok görevde bulunmuştur. Aykut Türel, şimdilerde Haber Global’in Ankara haber editörü olarak görevini sürdürmektedir. Lisanslı eski futbolculardan olan Aykut Türel, ayrıca bir süre tekvando ile ilgilenmiştir.

Twitter hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Aykut Türel, gazetecilik kariyerine Habertürk’te devam etmektedir. Başarılı gazeteci Aykut Türel hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Aykut Türel, erişim tarihi: 20 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi