Ayran Göbek Yapar mı?

Ayran yerini son zamanlarda kola almaya çalışsa da hem sağlık açısından hem de geleneksel bir ferahlık olarak en çok tüketilen içeceklerden biri. Peki ayran şişmanlatır mı? Göbek yapar mı? Bu konuya çok detaylı bir şekilde değinmeye kalkarsak içerdiği besin maddelerini didiklemek sayfalar alacaktır. Ancak bu yazıda madde madde ayran hangi durumlarda kilo aldırır? Nasıl içmeli gibi konuları madde madde paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Uykusuzluk İshal Yapar mı?

Ayran İçmek Şişmanlatır mı?

Ayran içmek bir günde kutularca içmediğiniz sürece size kilo aldırmaz ve sizi şişmanlatmaz. Diyet listelerinde sıkça kullanılmasının sebeplerinden birkaçı aşağıdaki gibidir;

  • Yüksek protein oranıyla sizi uzun süre tok tutmaya yardımcı olacaktır,
  • Su içeriği sayesinde günlük sıvı ihtiyacınızı tamamlamak için katkıda bulunur,
  • Yemeklerin yanında içecek olarak asitli içecekler yerine kullanılacağı için oradan alacağınız kalori yerine düşük kalorili bir içecek ile içecek keyfinizden vazgeçmemenizi sağlar.
İlginizi Çekebilir:  Tereyağ İshal Yapar mı?

Kilo Vermek İçin Ayran Nasıl İçilmeli?

Günde birkaç kutu ayran size kilo açısından hiçbir zarar vermez. Ancak her ayran içişinizde ufak bir sandviç yapayım derseniz, işte bu sizin için büyük bir problem olacaktır. Ayranı yemekten yarım saat gibi kısa bir süre önce içmeniz de sofraya aç bir şekilde oturup kontrolsüz yemenizi engelleyecektir.

İlginizi Çekebilir:  Epikriz Raporu Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara