Sağlık

Ayran Sütü Keser mi?

Önceki sağlık konusu makalelerimizde tozlumikrofon.com olarak sizlere süt yapan besinler ve emzirirken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgi vermiştik. Bu makalemizde ise kısa bir şekilde ayran ve emzirirken süt konusuna göz atacağız. Halk arasındaki inanış, süt ve ürünlerinin süt üretimini artırdığı yönündedir. Bu bilgi kısmen doğru ancak eksiktir. Bu sebepten dolayı yazımızı sonuna kadar okumanız, sağlıklı bir emzirme dönemi geçirmeniz adına fazlasıyla kıymetli olacaktır.

Ayran sütü kesmez. Bu konudaki dedikodulara hiçbir şekilde inanmayınız süt yapıp yapmadığını şimdi konuşacak olsak da tersi için sütü kesmez yargımız hakkında hem fikir üretebiliriz. Anne sütünün artırılması için en önemli noktalar aşağıdaki gibidir.

  • Protein tüketiminin artırılması,
  • Mineral desteği alınması,
  • Sıvı tüketiminin artırılması.

Gördüğünüz üzere ayran, tüm bu gereksinimleri üst düzeyde karşılamaktadır. Her konuda önerdiğimiz gibi doktor tavsiyesi ve abartılmadan tüketim ayran için de geçerlidir.

Özet olarak başlıktaki soruya cevabımız hayır olacaktır. Hatta tam tersi etkierinin olduğuna dair yargılar da mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.