Ayşe Akın Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Eşi?

Ayşe Akın kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, sevgilisi, doğum tarihi ne? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Ayşe Akın’dan söz edeceğiz.

Ayşe Akın Kimdir?

  • Oyuncu.

3 Nisan 1993 tarihinde Belçika’da dünyaya gelen Ayşe Akın, aslen Afyonludur. Küçük yaşlarda annesi tarafından ajansa kaydedilen Ayşe Akın, bu yaşlardan itibaren de fotomodellik de yapmaktadır. 2020 yılında Brüksel’de düzenlenen bir güzellik yarışmasında birincilik elde etmiş ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Şule Kan Kimdir? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri? Sevgilisi?

Brüksel’de İşletme ve Ekonomi Bölümü’nde eğitim alan Ayşe Akın, Türkiye’ye dönmüş ve Craft Atölye’de diksiyon ve oyunculuk üzerine eğitim almıştır. 2011 senesinde Önder Turacı ile kısa süreli bir evlilik yaşamıştır. 2013 yılında ilk kez kamera karşısına geçen Ayşe Akın, Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Gabriela rolünde oynamıştır.

Başarılı oyuncu, 2014 yılında Güllerin Savaşı adlı dizide Duygu rolünde oynamıştır. Oyunculuk yıllarında müzikle de yakından ilgilenen Ayşe Akın, ”Ben Bile Şok” ve ”Kim Ne Derse Desin” adlı teklileri çıkarmıştır. 2016 senesinde de sinemaya yönelen Ayşe Akın, Kervan 1915 adlı filmde baş rolde oynamıştır. Akın, İnsanlık Suçu ve Erkenci Kuş gibi dizilerde de rol almıştır. Daha sonra da FOX TV’de ”Bir Aile Hikayesi” dizisinde Ceylan rolünde oynamıştır.

İlginizi Çekebilir:  Helin Kandemir Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Sevgilisi? Oynadığı Diziler?

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Ayşe Akın’ın bu platform üzerinde 80 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Ayşe Akın 1.70 boyunda ve 54 kilodur. Ayşe Akın hakkında merak edilen annesi babası kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Bloomberg HT Sunucusu Cüneyt Başaran Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Eşi Kimdir? Boyu?

Ayşe Akın ile İlgili Aramalar

Google’da Ayşe Akın ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Ayşe Akın kimdir Ayşe Akın boy kilo Ayşe Akın Tankurt Manas Ayşe Akın Muhteşem Yüzyıl Ayshe Ayşe Akın Twitter Ayşe Akın Hacettepe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi