Biyografi

Zehra Çelenk Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Zehra Çelenk kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Zehra Çelenk’ten söz edeceğiz.

Zehra Çelenk Kimdir?

  • Senarist, Yazar ve Şair.

Zehra Çelenk, yazar ve senaristtir. Lisans eğirinini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Bölümü’nde tamamlayan Zehra Çelenk, bu bölümde 2007 ile 2014 yılları arasında ”Televizyon Yazarlığı” üzerine dersler vermiştir. Zehra Çelenk, TRT 1 ekranlarında yayınlananan ve 175 bölüm süren günlük komedi dizisi Yeni Evli’nin baş yazarlığını ve proje tasarımını yapmıştır. Hayata Beş Kala, Seyyahların İzinde ve Anadoluda Zaman gibi projelerin yapımcılığını üstlenen Zehra Çelenk, aynı zamanda Ruhumun Aynası dizisinin de senaristidir. Bunların yanı sıra şiirleri Yeni İnsan, Mavi Derinlik ve Türk Dili gibi dergilerde yayınlanmıştır. Zehra Çelenk Duvar Gazetesi yazarlarındandır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Zehra Çelenk, yazarlık ve senaristlik çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir. Yazar, senarist ve şair Zehra Çelenk hakkında merak edilen aslen nereli, kaç yaşında, evli mi gibi soruların yanıtlarının en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • gazeteduvar.com.tr, Zehra Çelenk, erişim tarihi: 27 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds