Ekonomi

Bağkur Askıya Alındı Ne Demek?

Bağkur, işverenlerin, bağımsız çalışanların belirli meslek grupları ile faydalandığı sigorta hizmetleridir. İnsanlar bu hizmet sayesinde bağımsız olarak çalışsalar bile sosyal güvence birimlerine katılarak, güvenlik haklarından faydalanabilmektedir. Son zamanlarda ise insanlar bağkur hakkında farklı kavramlar ile karşılaşarak merak edebiliyorlar. Bunlardan bir tanesi olan ”Bağkur Askıya Alındı” değişik soru işaretleri yaratabilmektedir. O yüzden bugünkü yazımızda konuyu açıklayarak detaylı şekilde anlatacağız.

Bağkur askıya alındı ifadesi, kişinin Bağ-Kur sigorta prim ödemelerinin geçici olarak durdurulduğu anlamına gelmektedir. Bu durum genel olarak kişinin bağkur ile yaşadığı belirli bir süredeki veya özel nedenlerden dolayı olur. Bunun yanında askıya alınma nedenleriniz içerisinde şunlarda olabilir: sosyal güvence iptali, geçici gelir kaybı, doğum borçlanması ve askerlik. İkinci olarak farklı bir durumdan daha söz edebiliriz. Bağ-Kur sigortalıları, kendi özellerinde belirli koşulları sağlamak kaydıyla prim ödeme yükümlülüklerini askıya da alabilirler. Bu anlattığımız iki durumdan ilki tamamen sistemin haberiniz olmadan yaptığı bir şeydir. İkincisi ise kendi isteğiniz ile birlikte gerçekleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi