Ekonomi

Borsada 10 Kademe Derinlik Ne Demek?

Borsada ekranlarda izlediğiniz ve detaylı bir şekilde analiz yaptığınız ekranlarda derinlik şeklinde ilginç bir kavramla karşı karşıya kalabilirsiniz. Derinlik analizi yapmanız için gerekli veriler çoğunlukla bankalar ve diğer aracı kurumlar vasıtasıyla ücretli olarak verilmektedir. Bir hissenin derinliğini anlamak, anlık hacim analizi yapma konusunda yatırımcıya fikir vermektedir. Genellikle olmazsa olmaz bir veri değildir ancak kısa vadeli işlem yapan yatırımcıları için dikkate almaya değer bir gösterge olarak yorumlanır. Her fiyat kademesinde ne kadar lot al-sat işlemi yaptığı verisine denir.

10 Kademe Derinlik Ne Demek?

Hisse senedi için her fiyatlama grafikteki bir kademe olarak yorumlanmaktadır. Bununla beraber, 10 kademe derinlik hisse analizi sırasında en çok incelenen ölçektir. 10 fiyatlama sırasındaki lot alışverişleri incelenir ve bu parametre pozisyon alınırken dikkate alınır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi