Sağlık

Bahar Alerjisi Mide Bulantısı Yapar mı?

Alerji hakkında önceki makalelerimizde çok detaylı bilgileri siz değerli okurlarımız ile paylaşmıştık. Genellikle alerjinin belirtileri kaşıntı ve kızarıklıktan ibaret bilinir. Ancak duruma göre vücutta birkaç reaksiyon daha gösterme durumu vardır. Bunlar alerjiye doğrudan işaret olmadığı için sizi şaşırtabilir ve tespiti oldukça zordur. Bu ilginç belirtilerden olan, mide bulantısı ve bahar alerjisi arasında bir bağlantı olabilir mi? Gelin beraber çok kısa şekilde inceleyelim.

  • Bahar alerjisi mide bulantısı yapmaz!

Ancak alerjik reaksiyon durumunuz ileri seviyelere gelmiş ve sizi hasta etmişse çok dolaylı şekilde bu belirtiyi görme ihtimaliniz vardır. Sebep her ne olursa olsun, sizi rahatsız edecek bu gibi durumların yaşanması halinde size en iyi bilgiyi uzman hekiminiz verecektir. Uzman doktorun görüşleri aynı zamanda nokta atışı olarak var olan ve bilinmeyen başka bir hastalığı da ortaya çıkarma gibi bir durum yaşatabileceğinden dolayı bir daha önem kazanmaktadır. Bahar alerjisinin başlıca belirtileri kaşıntı, burun akıntısı ve kızarıklıktır. Ancak yalnızca bunları görmeniz şart değildir. Eğer alerjiniz olup olmadığına emin değilseniz ufak bir test ile bunu ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi