Sağlık

Battaniye Alerji Yapar mı?

Özellikle sonbahar ve kış aylarında battaniye kullanmak, eviniz sıcak olsa da sizin için faydalı olabilir. Önceki makalelerimizde vücudunuz için alerji yapabilecek onlarca farklı etkenden bahhsetmiştik. Bu makalemizde ise çok hızlı bir şekilde battaniye alerji yapar mı? Hangi battaniye alerji yapar? Sorularına cevap vermeye çalışacağız. Yün battaniye başta olmak üzere onlarca çeşit battaniye bulunuyor. Bir çeşidinde alerjik reaksiyon yaşadınız diye üzerinizde örtü kullanmamak akıllıca bir tercih olmayacaktıt.

Battaniye alerji yapar. Ancak bu, yalnızca yün battaniyeler için geçerlidir. Ayrıca farklı bir taraftan baktığımızda hem battaniyenin yün olması, hem de sizin yüne karşı alerjiniz olması gereklidir. Yani alerjik bir vücudunuzun olması, battaniye kullanamayacağınız anlamına gelmeyecektir.

Eğer yüne karşı alerjiniz olduğuna eminseniz ve bu battaniye türünü ısrarla kullanırsanız, kaşın ve burun akıntısı, hapşırık gibi problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeplerden dolayı alerjiniz olan bir ürüne karşı dikkatli olmanız ve kullanmamanızda fayda var. Israrla bu ürünü kullanmanız, alışkanlık edinmenizi sağlamamaktadır. Tam tersi vücudunuzun daha da alerjik hale gelmesine sebep olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.