Sağlık

Bahar Alerjisi Öksürük Yapar mı?

Bahar alerjisi, adından da anlayabileceğimiz üzere bahar aylarında ortaya çıkan, farklı yan etkileri olan alerji türlerinden bir tanesidir. Ağaç ve polenlerden kaynaklanan alerjide belirli yan etkiler görülür. Bunlar arasında bulunan: hapşırma, burun akıntısı, geniz akıntısı gözlerde kaşıntı ve sulanma durumları kişiyi oldukça etkileyerek halsizliğe düşürebilir. Özellikle bu durumlardan bir tanesi olduğu düşünülen öksürüğün, bahar alerjisinde olup olmadığı çok fazla merak edilebiliyor. O nedenle bugünkü yazımızda bu konu hakkında bilgiler vererek detaylandırmaya çalışacağız.

Bahar alerjisi yaklaşık 1 hafta ila 10 gün arasında sürerek dozu gün geçtikçe artabilmektedir. Farklı yan etkileri olan alerji de en çok yaşanan durumlardan olan öksürük, kuru bir şekilde başlayarak kişiyi rahatsız edici dereceye getirebilir. Bunun yanında herhangi bir balgam veya mukus durumu ise kesinlikle olmamaktadır. Yani kısaca Bahar Alerjisinde Öksürük görülebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds