Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü: BAU Galata

Galata, Bahçeşehir Üniversitesinin İletişim bölümünün bulunduğu fakültenin ismi. Üniversitenin koyduğu isimle: BAU Galata. Müeyyidzade Mahallesinde, tramvay hattının yanında, Galata kulesinin altında yer alan kampüs, iç mimarisi bakımından okulun en iyi kampüsü. Bahçeşehir Üniversitesinin Beşiktaş ve Fulya kampüslerinin aksine çok daha ferah olan kampüsün öğrencileri halkla ilişkiler, sinema televizyon, reklamcılık, yeni medya gibi İletişim Fakültesi bölümlerinde öğrenim görüyorlar. Önceden Beşiktaş kampüsünde bulunan İletişim Fakültesi bundan birkaç yıl önce şimdiki yerine (Karaköy’e) taşınmış.

Galata isminin verilmesi, kampüsün Galata kulesine olan yakınlığı. Hatta bu yakınlık, kampüsün terasına çıktığınızda kulenin neredeyse yanı başınızda dikilmiş olması kadar sahici. Kuleye elinizi uzatsanız dokunacak gibi oluyor.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Kubilay'ın Diğer İki Arkadaşını da Çıkartması Gerek'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Kampüsün iç mimarisine güzelleme yaptıktan sonra asıl ilgi çekici bölüme geçelim. BAU Galata’da;

Sosyal Ortam Nasıl?

Leş. Bu kadar ölü bir kitleyi nasıl bir araya getirdiniz cidden merak konusu. Okulda kaynaşmayı azaltmak adına birinci ve ikinci sınıfları 7. kata; 3. sınıfları 8. kata; sinema televizyon ve reklamcılık öğrencilerini ise 6. kata almışlar.

İşin ilginç tarafı, yukarıda saydığım tüm bölümler her ne kadar aynı fakültede ders alıyor olsa da ortak dersler yok denecek kadar az. Haliyle kimse birbirini tanımıyor.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Ormana Ulaşmaları Gerek'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Zaten İletişim Fakültesi öğrencileri, kendilerini diğer fakültelerden soyutlamışlar. Diğer fakültelerle iletişime geçemeyen “iletişim” öğrencileri okula sadece “ders dinlemek ve sırada çürümek için” geliyor. Zira başka yapılacak herhangi bir aktivite yok.

Okuldaki Hocalar

Kampüsün sosyal yaşantısının aksine akademisyenleri oldukça kaliteli insanlar. Ali Atıf Bir, Haluk Gürgen, Hakkı Pınar Kılıç ve Ali Saydam gibi değerli akademisyenlerin bulunduğu BAU Galata, bu konuda gidilmeye değer. Gerçi bu isimler sadece derslerinin oldukları günde okulda olsalar da en azından dersleri dinlenebilir hocalar.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test ''Hangi Kedi En Sağda'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Dokuzuncu Kat (Teras)

Buraya ayrı bir parantez açmak istedim. Tek kelimeyle şahane bir yer. Dışarı çıktığınızda sol tarafınız Boğaz, önünüz tarihi yarımada ve sağ tarafınız da eşsiz Galata kulesi. Kafeteryadan çayınızı (2 TL) alarak istediğiniz yöne içebilirsiniz. Merdivenlerden çıkınca sol tarafta kalan küçük bir odayı dizayn adı altında kaldırmasalardı çok daha iyi olacaktı ama teras buna rağmen güzel.

Terastan Galata

BAU Galata’ya gidecekseniz buraya muhakkak uğrayın. Saydığım hocaların dersine girin. Başka da bir şey yapmanıza gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce