İhsan Şenocak Görevden Alındı Mı?

İFAM’ın kurucusu ve Diyanetin resmi görevlisi İhsan Şenocak, Diyanet tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Diyanetten henüz resmi bir açıklama gelmedi. İhsan Şenocak ise Twitter hesabından konuyla ilgili şu açıklamalara yer verdi:

Bu hadise, kalem ve kelam zaferleriyle dolu tarihin akışı içerisinde küçük bir nokta bile değildir. Kardeşlerimi itidâle davet ediyorum.

Sosyal medyada özellikle ılımlı İslam aleyhinde yaptığı konuşmalarla sık sık gündeme gelen İhsan Şenocak için uzun bir süredir sessizliğini koruyan Diyanet, sözlü ve yazılı bir açıklama yapma gereği duymadan sessiz sedasız Şenocak’ı görevden aldı.

İlginizi Çekebilir:  Atilla Yeşilada: Bu Durgunluk IMF'siz Bitmez

Son Cuma hutbesini 27 Ekim 2017 günü veren İhsan Şenocak, bugün itibariyle görevden alındı. Kurucusu olduğu İFAM’da yüzlerce öğrenci yetiştiren İhsan Şenocak’ın görevden alınması, sosyal medyada sevenleri tarafından büyük bir şokla karşılandı.

Ilımlı İslam ve ortacı İslam gibi yeni akım İslami anlayışlara muhalifliği ve kararlı duruşu ile bilinen İhsan Şenocak’ın bu olay üzerine açıklaması sadece Twitter hesabından yaptığı paylaşımla sınırlı kaldı.

İlginizi Çekebilir:  Erbil'de Kürtlerin Türk Bayrağını Yakması

1997’de Samsun Vezirköprü’de imam-hatip olarak göreve başlayan İhsan Şenocak, şahsi birikiminin üzerine çabaları ve gayretleri ile bugünlere gelmiş, kendi kendini yetiştirmiş, genç ve dinamik; alışılagelen “hoca” profilinden uzak bir çizgide mesleğini sürdürüyordu.

Öte yandan özellikle İstanbul’da faaliyet gösteren İFAM’la birçoklarının takdirini toplayan, yetiştirdiği öğrencileri ile takdir kazanan İhsan Şenocak, 15 Temmuz Darbe Girişiminin akabindeki tutum ve davranışları nedeniyle İslami cephede öne çıkan isimler arasında yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir:  Mehmet Özhaseki: Su Faturalarınızı PKK’lı Militanların Getirmesini İster Misiniz?

İlerleyen gün ve saatlerde durumun akıbetinin ne olacağı merak konusu. Sosyal medyada önemli bir kesim, Şenocak’ın görevine yeniden gelmesinden yana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara