Banka Günlük İşlem Limiti Ne Demek?

İnternet bankacılığı hayatımızı fazlasıyla kolaylaştırsa da güvenlikle ilgili endişeleri beraberinde getirdi. Bu sebepten hesap ya da kart bilgilerinizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda zararı minimuma indirmek amacıyla günlük işlem limiti adında bir terim ortaya çıkmıştır. Bu limit müşteri tarafından günlük EFT limiti, günlük internet alışveriş limiti gibi ayrı ayrı detay başlıklarda belirlenir. Bankanızın mobil uygulaması ile belirleyebileceğiniz bu limit, günlük sınıra geldiğinde bankanız işlem yapmaya izin vermeyecektir. Bu ayarı kendiniz maksimum seviyeye getirebileceğiniz gibi belirli bir tutar sonrasına bankanız sistemsel olarak izin vermeyebilir.

İlginizi Çekebilir:  Para Transferi Yaparken Açıklamaya Ne Yazılır?

Günlük İşlem Tutarınız Yeterli Değildir Ne Demek?

Bu hata genellikle Ziraat Bankası kartları ile yapılan işlemlerde karşınıza çıksa da açıklaması tüm bankalar için aynıdır.

  • Mobil uygumalaran ya da internet şubesinden belirlediğiniz günlük limit aşılmaya çalışılıyordur,
  • Sistemsel olarak belirlenen limit aşılmaya çalışılıyordur
İlginizi Çekebilir:  Borsada Marj Dışı Ne Demek?

Bu durumlarda hesabınızda ya da kredi kartınızda müsait bakiye olsa dahi işlem yapmanıza izin vermeyecektir. Yapmanız gereken şey, mobil bankacılık ile ya da müşteri hizmetlerini arayarak limiti yükseltmektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara