Ekonomi

Kimlik Fotokopisiyle Kredi Çekilir mi?

Bankalarda kredi işlemleri artık eskisine göre çok daha hızlı ve basit şekilde yapılabiliyor. Hatta ülkemizde bulunan bankacılık sisteminin birçok ülkeye kıyasla çok daha hızlı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kredi çekerken belirli evraklara ihtiyacımız var. Bu makalemizde ise en çok merak eden sorulardan olan, kimlik fotokopisiyle kredi çekmek nasıl olur? Sorusuna cevap vereceğiz.

Aslına bakarsanız yapılacak işlemlerin birçoğu artık mobil bankacılık ve internet üzerinden daha pratik bir şekilde yapılmaktadır. Sadece ev kredisi gibi büyük kredi türlerinde ya da gelirinizi beyan etmek zorunda kaldığınız anda banka şubesine uğramanız gerekli oluyor. Kimlik fotokopisiyle kredi çekilmez. Bu tür kredileri çekmek için mutlaka kimliğinizin aslının yanınızda bulunması gerekiyor. İhtiyaç kredisi gibi anlık alabileceğiniz kredilerde ise durum biraz daha farklı.

Mobil bankacılıktan birkaç tık ile kullanabildiğinizden dolayı kimliğe ihtiyacınız yoktur. Sadece mutlaka şubeye gitmenizi gerektirecek durumlarda kimliğinizin aslını yanınızda götürmeniz ve banka personeline ibraz etmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.