Ekonomi

Bankamatik 05 Hata Kodu Ne Demek?

Bankamatik 05 hata kodu genelde kart sahiplerinin alışveriş yaparken post makinesine kartın okutması ile çıkan bir hata uyarısıdır. Bu hata uyarısının birkaç sebebi olabilir. Bu hata kodu almanızın sebebi bakanın size verdiği kullanım limitini aşmış olmanız olabilir. Sıklıkla karşılaşılan bu hata kodu bankanın kart sahibinin kartına onay vermemsinden dolayı çıkar.

Bankamatik 05 Hata Kodu Neden Verir?

Bun 05 hata uyarısının nedeni bankaların sanal ağ üzerinden müşterilerinin gerçekleştirdiği bankacılık işlemlerine getirdiği bazı kısıtlardan dolayıdır. Bankalar bütün müşterileri için böyle bir kısıtlamada bulunmasa da pek çok kişi bu hata kodu ile karşılaşabilir. Banka müşterisine mobil uygulama için sadece bir işlem hakkı vermiş olabilir. İşte o müşterinin bu hata uyarısını alması mümkün. Bankaya göre farklılık gösteren kartların harcama limitleri değişebilir. Bankaların çoğu kartların limitini 200 TL tutar. Müşteri bu limiti aşarsa post makinesi kartı okuduğunda 05 hata kodu uyarısını verir.

Bankamatik 05 Hata Kodu Verdi Ne Yapmalıyım?

Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren şu bankalar 05 hata kodu uyarısını verir: AKBANK, GARANTİ BANK, İŞ BANK, HALKBANK, VAKIF BANK, YAPI KREDİ, FİNANS BANK, KUVEYT TÜRK. 05 hata kodu uyarısı alan kart sahibi kartı aldığı bankaya başvurarak çıkan bu hatayı bildirirse banka yapılması gerekeni müşterisi ile paylaşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds