Baruthane Pilavcısı Nedim Şahin Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Baruthane pilavcısı markasının sahibi kim? Son zamanların ünlü sosyal medya yemekçilerinden olan Baruthane Pilavcısı isimli markanın sahibi olan Nedim Şahin kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Nedim Şahin”den söz edeceğiz. 

Nedim Şahin Kimdir? 

Baruthane Pilavcısı isimli markanın yüzü ve sosyal medyada en çok tanınan siması olan Nedim Şahin hakkında pek çok kişi birbirinden ilginç sorular soruyor. Bu soruları Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında aratan kullanıcılar çoğu zaman aradıkları cevapları bulamıyorlar. Bu yazıda kısaca kendisinden ve hayat hikayesinden söz edeceğiz. 

Nedim Şahin Kimdir? 

Baruthane Pilavcısı isimli markanın sahibi olan Nedim Şahin aslen Sivaslı fakat doğduğundan beri İstanbul’da yaşıyor. Küçükken annesinin öğrettiği pilav tarifi ile ilk önce ufak çaplı bir işletme açan Nedim Şahin, pilavın ve tabi ki sosyal medyanın da etkisiyle çok daha büyük bir işletme kurmuş. 

Pilav tarifinde diğerlerinden farklı olarak tavuk suyunun oranını iyi ayarlamanın püf nokta olduğunun altını çizen Nedim Şahin, kimilerine göre sinir bozucu olan kimilerine göre de alamet-i farikası sayılan “bugün ne yiyeceğiz” repliği ile akıllarda yer edinen bir isim. 

?

Ayrıca yine kimilerine göre mide bulandıran kimilerine göre de iştah kabartan o meşhur pilavın üzerine Allah ne verdiyse usulü her naneyi koyma adetini de başlatan daha doğrusu popüler hale getiren Nedim Şahin isimli mezkur markanın sahibi kişidir.  Ve tabi o kaytan bıyıkları ile Baruthane denilince akla gelen “pilav üzeri xxx” olayından başka bir numarası bulunuyor. 

———- Out of Topic ————-

Yukarıda çok fazla dalmışım. Bu alanı belirtelim öncelikle. Bu kırmızı çizginin altındaki alan tamamen öznel yargılardır. Her şeyden önce Baruthane Pilavcısı’nı meşhur hale getiren Instagram ve diğer sosyal medya araçları. Yoksa bir pilav daha farklı bir şekilde nasıl yapılsın ki insanlar sırf pilav yemek için buraya gelsinler? Mesela Beşiktaş’taki yerleri meydandaki çay bahçesinin hemen arkasında ve bilenler bilir çok da işlek bir yerde. Olay, daha doğru bir ifadeyle keramet pilavda değil arkadaşlar reklamda. Ha bir de o “bugün ne yiyeceğiz” repliği bana göre de sinir bozucu. Sahiden seven var mı o repliği? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.