Gündem

Başkent’te A Takımı Olarak Bilinen Ahlak Bekçisi Eşkiyalar Bir Vatandaşı Hastanelik Etti

Ankara’nın göbeği sayılacak bir yerde, Keçiören’de skandal bir olay yaşandı. Belediyeye bağlı ahlak bekçileri olarak bilinen A Takımı, doktor olduğu öğrenilen bir vatandaşı ve yanındaki sevgilisini sokak ortasında darp etti. 

Keçiören Belediyesine bağlı A Takımı olarak bilinen özel yetkili bir grup, “buralarda böyle şeyler olmaz” diyerek sevgilisinin yanında bir vatandaşı darp etti. Olay, darp edilen kişinin sesini sosyal medyadan duyurması ile gündeme geldi. 

Doktor olduğu öğrenilen vatandaş Arda Polat, sevgilisi ile beraber bir marketin önüne arabasını park etti. Henüz ne yapacaklarına karar veremeyen ikilinin yanına arabayla sonradan A Takımı olduğu öğrenilen bir grup geldi ve ikilinin arabadan inmesini söyledi. 

Ellerinde telsiz bulunan ve Keçiören belediyesi tarafından yetkilendirilen A Takımı, arabanın camlarına vurarak Arda Polat ve sevgilisini araçtan indirdi. Polat’ın araçtan inmesiyle polisi aratmayan ekip, doktor Arda Polat’ı darp etmeye başladı. Küfürler savuran ve bir yandan da darp etmeye devam eden ekip, daha sonra Polat’ın yanındaki sevgilisinin kaç yaşında olduğunu sordu. “23” yanıtını alan ekip, Polat ve sevgilisine “burada aileler var, ahlaksızlık yapamazsınız, nikahı kıyıp evlenin evinizde oturun” dedi. 

A Takımı olarak bilinen çete, daha sonra “ailenin haberi var mı” diye sordu. Kız arkadaşının da “evet” yanıtını vermesi ile ekip daha da sinirlendi. Kız arkadaşının ailesini arama numarası yaparak 155’i aradığını söylemesi üzerine ekip Polat’ın kız arkadaşını tehdit etti ve polisi aramasını engelledi. 

Daha sonra Polat’a kimliğini soran ekip “doktorum” yanıtını alınca daha da hiddetlenerek “bak şu ahlaksıza ne yapıyorsun burada muayene mi yapıyorsun” dedi. 

A Takımı olarak belediyeye ahlak bekçiliği hizmetinde bulunan grup, Arda Polat’ı ve sevgilisini darp ettikten sonra aracın plakasını çekip olay yerinden uzaklaştı. Polat, hastaneye giderek darp raporu aldı ve şikayetçi olduğunu belirtti. 

Yüzünde şişlik ve morluklar oluşan, dudağı patlayan ve omuz bölgesinde yaralanmalar bulunan doktor Arda Polat, olay sonrasında sosyal medyadan sesini duyurdu. Twitter’da gündeme oturan olay, daha sonra Ekşi Sözlük yazarları tarafından da gündeme getirildi. Olayın büyümesinin ardından yerel ve ulusal pek çok internet gazetesi bu skandalı haber yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.