Teknoloji

Baypaslı iPhone Ne Demek?

Letgo ve Sahibinden gibi bazı pazaryeri uygulamalarında baypass edilmiş iPhone tetimi ile karşılaşabilirsiniz. Bu cihazların fiyatları diğerlerine nazaran çok daha ucuzdur. Ancak bunun bir bedeli var. Bu makalemizde kısaca neden baypaslı iPhone cihazlarından uzak durmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

iPhone cihazlar sahiplik doğrulanması ve yetkisiz kişiler tarafından açılmamadı amacıyla iCloud etkinleştirme sistemiyle donatılmıştır. Bu sistem sayesinde telefon sahibi harici hiç kimse cihaxa erişim sağlayamaz. Her ne kadar baypaslı cihaz satanlar yalnızca şifre unuttuklarından bu işlemi yaptıklarını iddia etseler de telefon çalıntı olabilir. Bu konuda ekstra dikkatli olmanızda fayda var. Baypaslı iphone demek, cihaza wifi dns ağı ile erişim sağlamak suretiyle etkinleştirme aşamasınıb atlanmasıdır. Bu işlemin yapılması halinde telefon eski performansında olmayacak ve resetlenmesi halinde tekrar kilitlenme ihtimali barındıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi