Gündelik Hayat

Bedelli Askerlik Telefon Kartı Var mı?

Bedelli askerlikte telefon kartı var mı? Bedelli askerlik süresince konuşma kartları nerede satılır? Daha önceki yazılarımızda bedelli askerlikle ilgili çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca bedelli askerlikten söz edeceğiz.

Bedelli Askerlik Telefon Kartı Var mı?

26 günlük bedelli askerlik süresince erlerin kendi tuşlu telefonları haricinde kullanabilecekleri ankesörlü telefonlar da bulunmaktadır. Ankesörlü telefonlar, gazinoda ya da tuhafiyede satılan konuşma kartları ile çalışmaktadır. Bu kartların arkasında yazılı olan talimat ve şifreleri yazdığınız zaman herhangi bir yurt içi numarayı arayabilirsiniz. Kartlar, dakika bazlı olarak satılmakla beraber örneğin 150 dakikalık bir karttan birkaç tane alarak askerlik boyunca ankesörlü telefon üzerinde iletişiminize devam edebilirsiniz.

Bedelli askerlik göreviniz sırasında sadece telefon konuşma kartları değil herhangi bir ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Atlet, fanila, çorap, kalem, defter, çakmak, çanta, peçete, tırnak makası gibi birçok gereksiniminizi buradan karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.