Biyografi

Behiye İlhan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Behiye İlhan kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı spikerlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Behiye İlhan’dan söz edeceğiz.

Behiye İlhan Kimdir?

  • Spiker.

Duyma engelli anne babanın üçüncü çocuğu olarak Kırşehir’de dünyaya gelen Behiye İlhan, ilkokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış; lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Radyo ve Televizyonculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Bu zamana kadar çok farklı kurumlarda işaret dili tercümanlığı yapan Behiye İlhan, 2014 yılından beri TRT Spor’da İşitme Engelliler Spor bültenini sunmaktadır. Behiye İlhan, aynı zamanda çeşitli etkinliklerde de çevirmenlik yapmaktadır. Başarılı spiker ve mütercim Behiye İlhan’ın bir kız çocuğu vardır.

Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Behiye İlhan’ın 30 binden fazla takipçisi bulunmaktadır. Başarılı spiker ve mütercim Behiye İlhan’ın kendi resmi sayfasından da çalışmalarına devam ediyor. Behiye İlhan hakkında merak edilen boyu kilosu kaç, eşi kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • Kendisinin Resmi İnternet Sitesi, erişim tarihi: 3 Aralık 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.