Sağlık

Beloc Hipotansiyon Yapar mı?

Beloc tablet hipertansiyon tedavisinde kullanılan etken maddesi metaprolol süksinat olan bir ilaçtır. Beloc tablet kullanan hipertansiyon hastaları tansiyonlarının düşmesi durumunda hipotansiyon yaşadıkları düşüncesine kapılarak yanılırlar. Çünkü Beloc hipertansiyon tedavisinde kullanılır fakat hipotansiyon yapmaz. Beloc tabletin yan etkileri arasında hipotansiyon yer almaz.

Ancak kalp hızında yavaşlama olan ve tansiyon düşüklüğü olan hastalarda Beloc tablet kullanımı önerilmez. Beloc tablet kullanan hastaların ani bir tansiyon düşüklüğü yaşaması beklenmez. Hipertansiyon hastalarının tedavisi için verilen Beloc tablet tansiyonlarını dengelemektedir. Beloc tablet hipotansiyon yapmaz. Beloc tablet kullanan kişiler hipotansiyon belirtileri yönünden kendilerini gözlemlemeli ve ciddi bir sorun yaşanması halinde en yakın hastaneye başvurmalılardır. Çünkü yaşadıkları bu sorun kullandıkları Beloc tabletin yan etkisi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds