Teknoloji

Modem Arayüz Hata Kodu 1 Ne Demek?

TTnet yani artık Türk Telekom firmasının standart olarak müşterilerine sunduğu ve klasik olarak TP-Link marka modemlerin hepsinde yaşanan bir problemden bahsedeceğiz sizlere bu yazımızda. Modem arayüz hata kodu 1 çözüm alternatiflerinin hepsini yazımızda bulacaksınız. Bu hata genellikle bir cihazın tarayıcısı üzerinden internete açılmaya çalıştığınızda ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı başka bir cihazda da internete bağlanmaya çalışarak hata 1 almadığınıza emin olmanız gerekmektedir.

Öncelikle bu hatayı çoğunlukla ilk kurulum esnasında almazsınız. Herşey normal şekilde internete bağlanırken birden bu hata ile karşılaşmanız mümkündür. Ayrıca yeni bir cihaz ağınızdan internete çıkmaya çalıştığı esnada da hata alabilir. Sebep her ne olursa olsun çözümü aşağıdakilerden biri olacaktır;

  • Mobil cihaz kullanıyorsanız ağ ayarlarına girerek sıfırlama yapın,
  • Bilgisayar ya da laptopun güç ayarlarını kontrol edin ve ethernet uyku moduna geçmesini engelleyin,
  • Modem ayarlarından yeni eklediğiniz cihazı güvenilir olarak işaretleyin,
  • Modemin DHPC ayarını tamamen resetleyin.

Bu hata ile karşılaştığınızda çözüm olacak tüm adımlar bunlardan biri olacaktır. Klasik denediğimiz yöntem olan modemin fişini çekerek resetleme işlemi ise bu hatada hiçbir şekilde işinize yaramayacaktır. Dikkatli bir şekilde adımları takip etmenize rağmen çözüm bulamazsanız aşağıya yorum bırakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.