Sağlık

Benexol Sabah mı Akşam mı İçilir?

Yorgunluk ve sinirlilik son yıllarda milyonlarca insanın rahatsız olduğu olumsuz etkilerden biri. Durum böylesine sıkıntılı olunca, binlerce insan da doktora başvurmaktadır. Ancak bunun B12 vitamini eksikliğinden olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bu yazıya geldiyseniz muhtemelen doktor tavsiyesiyle bu ilacı kullanmak üzeresiniz. Benexol ne zaman içilir? Gelin kısaca cevaplayalım. Takviye olduğu için hafife almayıp, kullanmadan önce dikkatlice prospektüsü okumak ve doktorunuzun önerilerine harfiyen uymanız zorunludur.

Benexol sabah veya akşam içilebilir. Çoğu ilaç ve takviye gıdanın aksine içildiği zaman fark etmemektedir. Ayrıca ilacı kullandığınız esnada hamile olduğunuzu fark ederseniz, derhal doktorunuza başvurmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Benexol aynı zamanda içildiğinde mide bulantısına sebep olabileceğinden dolayı çok aç karna içmemeniz daha iyi olabilir.

Öğününüz yanında alkollü bir içecek tüketmemeniz de emilimi olumsuz etkilememesi için son derece büyük önem arz etmektedir. Benexol hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitemizin sağlık kategorisinde arama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.