Benzin Aldıktan Sonra İbre Oynamadı Çözümü

Birçok kişide benzin aldıktan sonra ibrenin oynamadığı görülür. Bu sorun basit bir kaç sebeplerle de çözümlenebilir. Bazı sorunlar ise benzin istasyonundan kaynaklıdır. Benzin ibresi oynamadıysa ne yapmalıyım? Ne gibi durumlarda ibre oynamaz?

Benzin Aldıktan Sonra İbre Oynamadıysa

Genel olarak benzin aldıktan sonra ibre oynamaması aracınızın benzini algılayamamış olmasıdır. Bu nedenle aracı istop ettirip tekrar çalıştırın. İbrenin oynadığını göreceksiniz. İstop ettirdikten sonra ibre yine oynamadıysa benzin istasyonunun pompasında bir arıza sebebiyle olabilir. Fişinizle birlikte istasyona tekrar gidin. Gerekirse 50tl’ lik benzin tekrar yükleyin ve ondan sonra ibre hangisini gösteriyorsa zaten önceden yüklenip yüklenmediği de ortaya çıkacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Toyota Oil Maint Ne Demek? Yazısı Nasıl Sıfırlanır?

Hangi Durumlarda İbre Oynamaz

Bir kaç sebeple ibre oynamayabilir.- Aracınız benzini algılamadığında. Eğer 20tlgibi benzin aldıysanız bazı araçlar bunu algılamaz. Çünkü aracınıza yabancı Eurotürü para birimine göre benzin ayarlaması yapılmış olabilir. Bu nedenle araç hareket etsede ibrede oynama olmayabilir.- Benzin istasyonu pompası arızalı olabilir. Bu durumlarda fişinizle tekrar gidin. Hatta başka benzin istasyonunda 50 ve üzeri yükleme yapın ve ibrenin ne kadar dolu gösterdiğini göstererek durumu ispat edin.- Teknik arıza nedeniyle. İbrenizde teknik bir sorun olabilir. Servisinize götürünüz.

İlginizi Çekebilir:  BMW Yol Yardım Ücretli mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara