Biyografi

Berrin Sönmez Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında?

Berrin Sönmez, 1960 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde Tarih bölümünü başarıyla tamamlamıştır. Üniversite eğitimi sürecinde Maliye Bakanlığı’nda çalışmış olan Sönmez, mezuniyetinin ardından aynı üniversitede akademisyenlik yapmaya başlamıştır.

Yüksek lisans tezini tamamladıktan sonra doktora çalışmasını Halkevi üzerine yapmış olan Sönmez, sağlık sorunları nedeniyle akademik kariyerini yarıda bırakmak durumunda kalmıştır. Berrin Sönmez, bir süre öğretmenlik yapmış ancak kısa bir süre sonra tekrar üniversiteye dönerek okutman olarak görev yapmıştır. Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde okutman olarak çalıştığı dönemde, 28 Şubat sürecinde üniversiteden uzaklaştırılmıştır. Daha sonra emekli olmuştur. Sönmez, insan hakları, kadın ve çocuk hakları, demokrasi gibi konularda çeşitli dergilerde makaleler yazmış ve yayımlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds