Biyografi

Osman Nuri Kabaktepe Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

1970 yılında Fatsa ilçesinde doğan Osman Nuri Kabaktepe, 1988 yılında Fatsa İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. İlahiyat eğitimi almak için Uludağ Üniversitesi’ne giren Kabaktepe, 1993 yılında buradan mezun oldu. Ardından Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bir süre Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak öğretmenlik yaptıktan sonra bir dış ticaret şirketinin kurucu ortakları arasında yer aldı.

Osman Nuri Kabaktepe, siyasi kariyerine Millî Gençlik Vakfı Bursa İl Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak başladı. Refah Partisi Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanlığı görevini üstlendi ve daha sonra Fazilet Partisi’nde çeşitli görevlerde bulundu. Saadet Partisi’nde ise Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak görev yaptı. Aynı zamanda Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi olan Kabaktepe, Kurucu Başkanlık görevini de üstlendi. Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Genel Başkan Yardımcısı gibi görevlerde bulunmuştur. 2016 yılında Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçilmiştir.

Aynı zamanda Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti Denetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi – Başkan Vekili görevlerini sürdürmektedir. Osman Nuri Kabaktepe’nin birçok akademik çalışması bulunmaktadır ve bu çalışmaları çeşitli konuları kapsamaktadır. 24 Şubat 2021 tarihinde gerçekleşen AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Kabaktepe, Arapça ve İngilizce dillerini bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.