Ekonomi

Binance 10X Ne Demek?

Binance, kripto para ticaretinin yapıldığı piyasalardan birisidir. Sistem içerisinde sadece alım satım işlemleri yapılmamaktadır. Bunların yanında kaldıraçlı ve marjin işlemler gibi işlemlerde bulunur. Marjin işlemler üçüncü tarafların sağladığı fonların işlem gördükleri ve yatırımların normal değerleri üzerinde işlem gördükleri işlemlerdir.

Kripto para piyasalarında işlem yapmanın belirli bir riski bulunur. Ancak marjin işlemlerde bu riskler daha fazla olur. Bunun sebebi ise işlem gören yatırımın çok üzerinde değerlerde işlem görmesidir. Bu sayede kâr kadar zararda büyük olur.

Marjin işlemlerde kullanılan terimlerden birisi de 10X olmaktadır. Binance 10X işlemleri aynı zamanda izole marj modu da denir. Bu  modda her ticaret çifti bağımsızdır.İzole edilmiş bu işlem çiftleri sınırlandırılmıştır. Bu modda işlem yapabilen kripto paralar ile alış satış işlemleri ile elde tutulması ve aktarılması mümkündür.

Bu işleme örnek vermek gerekirse XPRUSDT izole marj hesaplarında yatırımcılar sadece XPR ve USDT kripto paralarına ulaşabilirler. Diğer bir yandan aynı anda farklı izole marj işlemleri de yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds