Ekonomi

Binance İzole Kaldıraç Ne Demek?

Binance borsasında artık onlarca farklı işlem açarak rahatlıkla kripto para borsalarında işlem yapabiliyorsunuz. Önceki makalelerimizde detaylı olarak kaldıraç kavramından bahsetmiştik. Bu makalemizde Binance borsası içerisinde karşılaşabileceğiniz izole marjin ve izole kaldıraç kavramlarına kısaca bakacağız. Yapılan işlemin büyüklüğü dışında tüm hesabı riske atmak gibi çılgınca hareketler yapmayı sevmiyorsanız bu türden bir kaldıraç işlemi size uygun olabilir.

Binance izole demek, hesap bakiyenizde kaldıraç işlemi için açtığınız bakiyenin kelimenin tam anlamıyla izole olmasıdır. Örneğin 500 dolar ile işlem yapıyor iseniz, hesabınızdaki bakiye eksiye düşene kadar işleme izin verilir ve ardından pozisyon kapatılır. Yani başka bir deyişle eksi zarara girmeniz izole edilmiş olur. Burada verdiğimiz bilgi güncel duruma göre değişmiş olabileceğinden dolayı sorumluluk kabul edemiyoruz ve Binance internet sitesi yardım kısmından teyitleşmeniz gerektiğini öneriyoruz. Yalnızca genel bir fikir sahibi olmanız adına bu bilgileri sizinle paylaşıyoruz.

Sonuç olarak, hesabı eksiye atmadan ve nispeten daha düşük riskler alarak da kaldıraç pozisyonu açma şansınız var. İzole işlemler bu tür borsalarda kullanıldığı gibi yaygın bir terimdir ve başka pazarlarda da karşınıza çıkabileceğinden dolayı çalışma mantığını iyi kavramanız ileride çok işinize yarayabilir. Terim olarak bilmediğiniz ve merak ettiğiniz benzer kelimeler var ise aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi