Bir Zamanlar Çukurova (Müjgan) Melike İpek Yalova Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Melike İpek Yalova kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Ala karakterine hayat veren oyuncu Melike İpek Yalova’dan söz edeceğiz.

Melike İpek Yalova Kimdir?

  • Oyuncu

29 Nisan 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Melike İpek Yalova, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamlamıştır. İpek Yalova eski devlet bakanlarından olan Yüksek Yalova’nın kızıdır. Mezun olduktan sonra İtalya’nın başkenti Roma’ya gitmiş ve burada Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Uluslararası Politikalar ve Kriz Yönetimi üzerine dersler almıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kastilya Prensesi İsabella karakterini canlandırmış ve böylece ilk oyunculuk deneyimine adım atmıştır. Ardından da Karadayı, Hayat Şarkısı, Çember ve İnsanlık Suçu dizilerinde rol almıştır.

İlginizi Çekebilir:  Jeong Se Woon Kimdir? Yaşı? Boy Kilo? Sevgilisi?

Melike İpek Yalova, şu anda ise ATV’de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Yılmaz’ın eşi doktor Müjgan’ı canlandırmaktadır. Instagram üzerinde 300 binden fazla takipçisi vardır. 2020 itibariyle 36 yaşındadır.

Boy&Kilo&Burç

  • 1.57
  • 50
  • Boğa

Melike İpek Yalova Oynadığı Dizi ve Filmler

2019 – Bir Zamanlar Çukurova (Müjgan) (TV Dizisi)
2018 – Can Feda (Sinema Filmi)
2018 – İnsanlık Suçu (Cevher) (TV Dizisi)
2017 – Çember (Leyla) (TV Filmi)
2016 – Hayat Şarkısı (Suzi) (TV Dizisi)
2012-2014 – Karadayı (Ayten) (TV Dizisi)
2011 – Muhteşem Yüzyıl (Prenses İsabella) (TV Dizisi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi