Biyografi

Yağız Sabuncuoğlu Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Yağız Sabuncuoğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Yağız Sabuncuoğlu”ndan söz edeceğiz.

Yağız Sabuncuoğlu Kimdir?

—- Spor Muhabiri

Kariyerine ilk olarak Kanaltürk ekranlarında başlayan Yağız Sabuncuoğlu, daha sonra çeşitli kanallarda da çalışmıştır. 25 Şubat 2020 tarihinde Haber Global’den ayrılan Yağız Sabuncuoğlu, daha sonra TRT Spor ile anlaşmıştır. Halen TRT Spor’da muhabirlik ve sunuculuk yapmaya devam etmektedir. Özellikle Fenerbahçe ile ilgili merak edilenleri, transfer dedikodularını, gelişmeleri ve son dakika haberlerini aktaran Yağız Sabuncuoğlu, Türkiye’nin en beğenilen spor muhabirlerinden biridir.

Özellikle yaz transfer döneminde başta Fenerbahçe’nin hangi oyuncuyla anlaştığını, hangi oyunculara teklif götürdüğünü, hangi oyuncularla sözleşme feshedildiğini, hangi oyuncuya ne kadar ücret karşılığında sözleşme imzalandığını, takımların hangi bölgelere transfer yapacağını, bütçelerini ve transfer politikalarını konuk olduğu programlarda açıklamaktadır.

Öte yandan sosyal medya hesapları üzerinden de transferlerle ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Yağız Sabuncuoğlu’nun Twitter üzerinde 400 binde yakın takipçisi vardır. Ulusal pek çok kanal ve sosyal medya üzerinden yayın yapan kuruluşlar, kendisine özellikle transferlerle ilgili duyumları dolayısıyla sık sık başvurmaktadır. Bazı sosyal medya kullanıcıları kendisinin spor muhabirlerinden beklenmeyecek kadar subjektif ve tarafgir olduğunu iddia etse de kendisi olabildiğince objektif olmaya çalışmaktadır. Ancak zaman zaman özellikle Fenerbahçe lehine yorumlarda da bulunmaktadır. Son röportajında Erol Bulut hakkında ‘vizyon sahibi’ yorumu sosyal medyada tepki çekmişti.

Hangi Takımlı?

Yağız Sabuncuoğlu hakkında merak edilen en önemli sorulardan biri de hangi takımlı olduğudur. Yağız Sabuncuoğlu, sosyal medya kullanıcılarının ve sözlük yazarlarının görüşlerine göre Fenerbahçelidir. Kendisi aynı zamanda Fenerbahçe muhabiri olduğu için de Fenerbahçeli olduğunu belirtebiliriz.

Diğer Yazılarımız

Yağız Sabuncuoğlu ile İlgili Aramalar

Google’da Yağız Sabuncuoğlu ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; yağız sabuncuoğlu, yağız sabuncuoğlu kimdir nereli, yağız sabuncuoğlu kaç yaşında, yağız sabuncuoğlu trt spor, yağız sabuncuoğlu hangi takımlı, yağız sabuncuoğlu trt spor instagram.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.