Biyografi

Birol Aydemir Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Eşi? Ne İş Yapıyor?

Birol Aydemir kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Birol Aydemir’den söz edeceğiz.

Birol Aydemir Kimdir?

  • İktisatçı.
  • DEVA Partisi Sektörel Politikalar Başkanı

25 Ocak 1966 tarihinde Erzincan’da dünyaya gelen Birol Aydemir, ilkokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamış; lisans eğitimini ise 1987 tarihinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünde tamamlamıştır. 1989’de Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman yardımcısı olarak işe başlayan Birol Aydemir, yüksek lisans eğitimini ise ABD’de Delaware Üniversitesi’nde tamamlamıştır. DPT teşkilatında uzmanlık dairesi başkanlığı görevinde bulunduktan sonra 2002’de müsteşar yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2006’da SGK’ya kurucu başkan olarak atanan Birol Aydemir, sonrasında Ekim 2008 Haziran 2009 tarihleri arasında Washington Büyükelçiliğinde planlama müşavirliği görevinde bulunmuştur. Birol Aydemir ayrıca 2009 Haziran ile 2011 Haziran arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda müsteşar olarak görev yapmıştır. Aydemir, 2011 ile 2016 yılları arasında TÜİK’te başkan olarak görev almış ve Şubat 2016’da kendi kararı ile emekliliğe ayrılmıştır. Birol Aydemir ayrıca birçok kurum ve kuruluşta çeşitli görevlerde de bulunmuştur.

Birol Aydemir

İyi seviyede İngilizce bilen Birol Aydemir, evlidir ve 3 çocuk babasıdır. Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarda bulunan Birol Aydemir, siyasi hayatına Deva Partisi bünyesinde devam etmektedir. Birol Aydemir hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • devapartisi.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds