Biyografi

Yasemin Bilgel Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Ne İş yapıyor?

Yasemin Bilgel kimdir, nereli ve kaç yaşında, annesi babası kardeşleri kim? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı siyasilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yasemin Bilgel’den söz edeceğiz.

Yasemin Bilgel Kimdir?

  • Akademisyen

1977 yılında Ankara’da dünyaya gelen Yasemin Bilgel, Robert Koleji’nde eğitimini tamamladıktan sonra 1999 senesinde Duke Üniversitesi’nde tarih, siyaset ve ekonomi üzerine eğitimlerini tamamlamıştır. Yasemin Bilgel ayrıca Yale Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Bilgel, ayrıca doktora eğitimini ‘Soğuk Savaş Sonrası Bölgesel Güç Politikası’ isimli teziyle tamamlamıştır. Yasemin Bilgel, medya ve siyaset, bölgesel güç politikası, uluslararası ilişkiler teorisi, Türk dış politikası gibi alanlarda dersler vermektedir.

Yasemin Bilgel

Sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulunan Yasemin Bilgel, siyasi kariyerine de Deva Partisi bünyesinde devam etmektedir. Yasemin Bilgel hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi